Jak znaleźć dysk twardy w BIOS-ie. Jak zainstalować dysk twardy w BIOS-ie. Aktywowanie wcześniej wyłączonego dysku

 1. Aktywowanie wcześniej wyłączonego dysku
 2. Będziesz potrzebować
 3. Włącz sprawdzanie dysku twardego
 4. Zanim zaczniesz
 5. Wchodzimy do BIOS-u
 6. Włącz sprawdzanie dysku twardego
 7. Wynik

Kiedy się łączysz twardy komputer na dysku może się zdarzyć, że nie zostanie wyświetlony w „Mój komputer”, a nawet w „Menedżerze urządzeń”. Najpierw należy sprawdzić, czy dysk twardy bios komputerowy. Jeśli dysk twardy BIOS jest nadal określony, system go rozpoznał. W takich przypadkach dysk twardy musi po prostu ręcznie połączyć się już w samym systemie.

Jeśli położysz palec na touchpadzie i wciśniesz mocniej, spowoduje to kliknięcie myszą. Kliknięcie prawej krawędzi touchpada odpowiada kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Nie, baterie nie są wymienne. Oto zrzut ekranu okna folderu z odpowiednimi dyskami i wolną pojemnością.

Aktywowanie wcześniej wyłączonego dysku

Na dole obudowy nie ma drzwi serwisowych. Dodatek: demontaż jednostki głównej wraz z przedłużeniem dysk twardy opisany w artykule. Działa bardzo dobrze. Dalsze problemy zostały omówione w następujących powiązanych artykułach. Niektórzy użytkownicy pomijają reklamowane pióro, które jest dobrze ukryte. Na podstawie znajduje się otwór w lewym przednim rogu, w który włożony jest rysik.

Będziesz potrzebować

 • - Komputer z systemem Windows.

Instrukcja

 • Włącz komputer i natychmiast naciśnij przycisk Del na klawiaturze. Spowoduje to przejście do menu BIOS, w którym wybierz menu główne. Zawiera informacje o wszystkich głównych urządzeniach podłączonych do płyty głównej.
 • Konieczne jest wyszukiwanie dysku twardego w systemie BIOS w zależności od interfejsu połączenia, w który jest wyposażony. Jeśli twój dysk twardy jest wyposażony w interfejs IDE, musisz go znaleźć w podstawowych sekcjach IDE Master i Secondary IDE Master. Jeśli system widzi dysk twardy, to naprzeciw linii wyświetla się informacja o modelu dysku twardego, producencie i pojemności dysku twardego. Wybierając tę ​​sekcję i naciskając Enter, zobaczysz więcej informacji o dysku twardym. Jeśli system nie widzi podłączonego dysku twardego, na odwrót pojawi się napis Not detected.
 • Jeśli masz dysk twardy z interfejsem Połączenia SATA , oznacza to wyszukiwanie, więc potrzebujesz przeciwnych punktów SATA. Na przykład podłączyłeś dysk twardy do drugiego złącza SATA płyta systemowa . Dlatego informacje o nim muszą znajdować się naprzeciwko elementu SATA 2. Aby wyświetlić dodatkowe informacje , musisz także wybrać tę sekcję i nacisnąć Enter. Podobnie jak w poprzednim przypadku, jeśli system nie rozpoznaje podłączonego urządzenia, zobaczysz napis Nie wykryto.
 • System musi rozpoznać dyski twarde natychmiast po ich połączeniu. Jeśli podłączyłeś dysk twardy, a system BIOS go nie widzi, może być kilka powodów. Prawdopodobnie odchodzi pętla połączenia. Następnie musisz sprawdzić wszystko i połączyć się ponownie. Może się również zdarzyć, że pętla połączenia nie powiodła się, więc musisz wypróbować inną. Może się również zdarzyć, że zapomniałeś podłączyć zasilanie do dysku twardego. Nie wykluczaj awarii interfejsu połączenia na płycie głównej. Warto spróbować podłączyć dysk twardy do innego interfejsu. Najpewniejszym sposobem sprawdzenia dobrego stanu dysku twardego jest podłączenie go do innego komputera.
 • Oceń ten artykuł!

  Dysk twardy nie jest najbardziej niezawodną częścią. komputer osobisty iw najbardziej nieodpowiednim momencie to urządzenie może zawieść. Aby temu zapobiec, dysk twardy wymaga ciągłej analizy jego wydajności i sprawdzania zapisanych na nim danych pod kątem integralności. Z reguły zajmują się tym specjaliści, co oznacza kilka rzeczy: na pewno wezmą za to pieniądze i będziesz musiał się pożegnać na jakiś czas. Mamy jednak dla Ciebie mały sekret, dzięki któremu możesz łatwo sprawdzić stan dysku twardego na swoim komputerze. Ten sekret jest ukryty w BIOSie systemu.

  Włącz sprawdzanie dysku twardego

  Urządzenie jest dostarczane z drukowanymi ulotkami i książeczką z instrukcją obsługi. W razie potrzeby można również pobrać sterowniki za pośrednictwem strony obsługi multimediów. Na niektórych komputerach czas naciśnięcia klawisza jest raczej krótki. Musisz nacisnąć klawisz jedną ręką i uruchomić komputer drugą ręką.

  Uruchom ponownie za pomocą kapitału klawiszy. Na pierwszym wykresie kliknij „Rozwiązywanie problemów”. W następnym kliknięciu „Opcje zaawansowane” otwiera następujący obraz. Cztery menu zostały dodane do menu rozruchu, a mianowicie. Powiedzmy, że musisz wyłączyć Bezpieczny rozruch, tj. na „wyłączony”.

  Dzisiaj patrzymy na:

  Zanim zaczniesz

  Zanim zaczniesz wyjaśniać, jak sprawdzić wydajność dysku twardego za pomocą BIOS-u, powinieneś zrozumieć kilka rzeczy:

  • ta metoda nie będzie działać z dyskami SSD SSD;
  • w zależności od Wersje BIOS-u , nazwy jego elementów menu i ich lokalizacja mogą się znacznie różnić (lub nie znacząco).

  Właściwie to wszystko. Przejdźmy teraz do BIOS-u i dowiedzmy się, jak diagnozować za pomocą HDD.

  Tutaj przejdziesz do „Disabled” i naciśnij klawisz „Enter”. Z reguły menu nazywa się „Pobierz”, ale możliwe są również „Zabezpieczenia” lub „Uwierzytelnianie” lub „Konfiguracja systemu”. Zmniejsz po wyłączeniu bezpiecznego rozruchu. Tryb bezpieczny pliki do pobrania.

  Kiedy bezpieczny bagażnik wyłączone, wybór rozszerza się. W trzecim przypadku pojawia się zapytanie. Zwróć uwagę na poziom kreatywności tego obrazu. Musimy zmienić program ładujący, aby umożliwić nam wybór między kilkoma systemami operacyjnymi. Na poniższym rysunku najlepiej wyjaśnić te trzy przypadki.

  Wchodzimy do BIOS-u

  Mówiliśmy już o środowisku BIOS-u, jego odmianach i ustawieniach, a do tego podświetliliśmy cały artykuł. W tym samym miejscu, w jednym z punktów, powiedzieliśmy, jak wejść do BIOS-u. Przejdź i przejrzyj sekcję logowania do systemu BIOS , abyśmy mogli kontynuować.

  Włącz sprawdzanie dysku twardego

  Więc jesteś w środku. Następnie bądź bardzo ostrożny, ponieważ elementy, które będą teraz wywoływane w tym artykule, możesz wyglądać i być umieszczane bardzo różnie. Używając strzałek klawiatury, przejdź do sekcji Diagnostyka , a następnie wybierz Autotest podstawowego dysku twardego . Pod warunkiem, że komputer używa więcej niż jednego „dysku twardego”, system wyświetli monit o wybranie dostępnego dysku do skanowania.


  Sprawdzenie dysku twardego pod kątem uszkodzonych sektorów zajmie trochę czasu. Jednak po zakończeniu tego procesu łatwo zrozumiesz, czy na dysku twardym nie ma uszkodzeń:

  • jeśli nieudana próba przetestowania, dysk twardy jest uszkodzony i wymaga naprawy lub wymiany;
  • jeśli test został przeprowadzony w 100% - wszystko jest w porządku z HDD, a wszystkie drobne błędy dysku twardego zostaną skorygowane przez system.

  Wynik

  Wykorzystując BIOS jako narzędzie do sprawdzania uszkodzonych sektorów na dysku twardym, można szybko zdiagnozować stan dysku twardego na komputerze. Oczywiście istnieje problem, a mianowicie różnica wizualna różne wersje BIOS, w rezultacie czasami trudno jest znaleźć jeden lub inny element, podążając za przykładem. Mimo to ta metoda jest bardzo dobra i każdy powinien o tym wiedzieć.

  Ta bateria jest również odpowiedzialna za utrzymanie prądu akumulatora i systemu. Niektóre aplikacje, które możemy uruchomić podczas konfigurowania. Nie zaleca się wprowadzania żadnych zmian w tej części, jeśli nie masz dużej wiedzy w tej dziedzinie. 4 - Ustawienia zarządzania energią - w tej części znajdziesz wszystkie parametry związane z trybami oszczędzania energii. Opcje, takie jak wyłączenie monitora, dysku twardego, gotowości itp.

  Ta dokumentacja została zarchiwizowana i nie jest aktualizowana. Zalecamy, aby najpierw wykonać kroki opisane w tym przewodniku w środowisku laboratorium testowego. To nie jest widoczne dla użytkownika, a login użytkownika się nie zmienił. Te kroki służą wyłącznie do celów testowych.

  Новости

  Вакансия Преподаватель вокала в Минске
  Быть преподавателем под силу не каждому человеку. Находить подход к ученику, объяснять обыкновенными словами сложный материал, вдохновлять на учёбу – вот задача преподавателя. Учителю математики надо и

  Видео рок с женским вокалом
  Опубликовано: 10.09.2017 Рок ДИВЫ, которых ты не знал Nightwish — финская метал-группа, исполняющая песни преимущественно на английском языке. Была образована Туомасом Холопайненом в 1996 году в городе

  Видео транс вокал радио
  Опубликовано: 09.07.2017 [Trance] Female Vocal Trance (June 2017) #125 Если хочется в полной мере насладиться ощущением полета, раскрыться навстречу свежим впечатлениям и окунуться в бездонный океан

  Уроки вокала для взрослых
  Опубликовано: 30.08.2018 УРОКИ ВОКАЛА ДЛЯ ВЗРОСЛЫХ №2 (ПОСТАНОВКА ГОЛОСА, КАК НАУЧИТЬСЯ КРАСИВО ПЕТЬ) Школа пения в Москве «Петь легко» обучит Вас всем базовым навыкам пения и поможет раскрыть Ваши

  Как заработать вокалисту на новый год
  Опубликовано: 30.08.2018 Кaк oднa фрaзa пoменялa мoю жизнь? [Автoр - Егoр Щербинa] Новогодние праздники уже на носу. Кто-то спешит потратить заработанные честным трудом денежки на развлечения и подарки,

  Вирус «вокальной посредственности»
  Когда мы только начинаем чем-то заниматься, мы стремимся стать таким же, как те, кто долго занимается этим делом. А первые успехи провоцируют стать лучше всех. И это нормальное развитие событий. Но, бывают

  Методика постановки голоса в студии эстрадного вокала
  На сегодняшний день в значение «вокального искусства» вкладывается гораздо больше, чем это было несколько лет назад. Теперь недостаточно иметь просто красивый голос и действительно уметь петь. С современными

  Бэк-вокал - Мои статьи - Интересно почитать - A-Kittens
  Что такое бэк-вокал («Backing vocal»)? Перевести эту фразу с английского языка можно примерно так – «Поддерживающий вокал», а в несколько другой смысловой вариации – «Прикрывающий вокал». Что же…

  Уроки Гроулинга/скриминга/пиглета(экстрим-вокал)
  Надеюсь,малята, буду сюда выписывать свои и не свои статьи о том какправильно орать(одинчувак выпустил ДВД по этому и заработал кучу бабок,но я чувак некоммерческий и подарю вам это исскуство бесплатно)...

  Мифы о вокале
  Опубликовано: 01.09.2018 Мифы o вoкaле: Чтo есть и пить, чтoбы петь? Недавно одна моя ученица спросила: «А что, мой головной голос реально идет из головы?».  И я решила сделать подборку мифов о